Nie radzisz sobie z problemem trądziku?

Nie radzisz sobie z problemem trądziku? Przeczytaj jak działa SPA peel.

W tym artykule opisujemy przebieg zabiegu i skutki jego działania.

 

Klientka, wiek 27 lat. W przeszłości leczona z powodu trądziku pospolitego (antybiotyki stosowane doustnie i zewnętrznie, retinoidy stosowane zewnętrznie). Pomimo podjętego leczenia, na skórze pozostały blizny zanikowe, szczególnie na policzkach. Obecnie u klientki występują liczne zaskórniki otwarte i zamknięte (największe skupienie na nosie i w okolicach żuchwy). Od czasu do czasu pojawiają się zmiany zapalne o charakterze krost. Struktura skóry jest nierówna, a ujścia gruczołów łojowych rozszerzone. Klientka skarży się na nierówny koloryt skóry i nasilony łojotok.

Zdjęcie: Bezpośrednio po zabiegu

W gabinecie podjęto terapię peelingiem SPA peel, którego formuła oparta jest na synergii działania kwasu salicylowego, kwasu pirogronowego, kwasu mlekowego oraz kwasu retinowego. Znajduje on zastosowanie w terapii trądziku, skóry łojotokowej, blizn potrądzikowych oraz przy pierwszych oznakach fotostarzenia. Podczas zabiegu nałożono dwie warstwy peelingu. Następnie zaaplikowano maskę z 1% retinolem, aby wzmocnić skuteczność działania peelingu. Klientka nie zgłaszała pieczenia ani innych nieprzyjemnych odczuć podczas nakładania roztworu. Skóra była lekko zaczerwieniona. Maskę zmyto w domu po 8 godzinach. Zalecono oczyszczanie cery delikatnym środkiem myjącym oraz nakładanie kremu regenerującego na noc oraz kremu z SPF 50 na dzień.

Zdjęcie: 4 dni po zbiegu

Przez pierwsze trzy dni klientka nie zauważyła, aby cokolwiek działo się ze skórą. Czwartego dnia naskórek zaczął się delikatnie złuszczać w okolicach nosa i brody, a następnie w kierunku bocznych części twarzy. Nie uniemożliwiło to uczestniczenia w życiu zawodowym i towarzyskim. Proces złuszczania i regeneracji naskórka trwał 7 dni. Klientka zauważyła wyraźną różnicę w wyglądzie skóry, która stała się rozświetlona, promienna i rozjaśniona. Ilość zaskórników została znacznie zredukowana. Ponadto, został ograniczony łojotok a struktura skóry stała się bardziej gładka. Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się wykonanie co najmniej 6 zabiegów z odstępach 14-21 – dniowych.